Wiadomości z Zabrza

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Charlesa De Gaulle'a

 • Dodano: 2019-11-20 10:45

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek w centrum miasta na ul. Charlesa De Gaulle'a.

Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została zabrzanka, która schodziła z przejścia dla pieszych. Czynności w sprawie trwają.
 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w godzinach porannych na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie ulicy Charlesa De Gaulle'a 75. Najprawdopodobniej kierujący samochodem  marki Volvo wykonując manewr cofania, nie zauważył schodzącej z przejścia dla  pieszych kobiety i uderzył ją tyłem samochodu. Z urazem głowy i potłuczeniami kobieta trafiła do zabrzańskiego szpitala. Jej życiu nie  zagraża niebezpieczeństwo. Potrącona kobieta i kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki, a także technik kryminalistyki. Czynności w sprawie trwają.

Apelujemy o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, mróz, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych upewnijmy się, że kierujący pojazdami zatrzymali się. Pamiętajmy, że ryzykujemy własnym zdrowiem i życiem i czasami warto stracić chwilę w życiu niż życie w chwilę!

Komentarze (4)    dodaj »

 • Bartek

  W zabrze jest pełno nie oświetlonych przejść i nic z tym nie robią. Czekają na tragedię?

 • Rot

  Urzędnicy nic nie robią.

 • olo

  A powinni przejść pilnować ;;-)

 • mieszkanka

  Nie pilnować , ale na pewno dbać o dobre oświetlenie, żeby ludzie byli na przejściach widoczni i tym samym bezpieczni .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również