Wiadomości z Zabrza

Ponad promil alkoholu w organizmie i brak uprawnień do jazdy

  • Dodano: 2021-04-02 08:15, aktualizacja: 2021-04-02 08:22

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy w dniu 27 lutego 2021 roku tuż po 20.00 udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy toyoty. 42-letni mieszkaniec Zabrza odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest skrajną nieodpowiedzialnością, a zarazem przyczyna wielu tragedii na drogach. Nietrzeźwi na drogach stwarzają zagrożenia nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników. Niestety tej opinii nie podzielał zatrzymany 42-latek.

Policjanci, patrolując ulicę Legnicką, zauważyli toyotę, której sposób jazdy wskazywał, że jej kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. W związku z tym mundurowi postanowili skontrolować ten pojazd.

Za jego kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania wskazał ponad promil alkoholu w jego organizmie, kierujący nie miał też uprawnień do kierowania.

Pamiętaj!!! Kierującym za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 wysoka grzywna oraz nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Apelujemy o więcej zdrowego rozsądku i niewsiadanie za kierownicę auta po wypiciu alkoholu. Jedna nieprzemyślana decyzja może wpłynąć na resztę naszego życia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.