Wiadomości z Zabrza

Ponad 400 par wzięło udział w kolejnej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Zabrzu

  • Dodano: 2024-06-11 09:45

W ub. weekend w naszym mieście odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca (Polish OPEN Championships Polskiego Towarzystwa Tanecznego). Impreza, która od lat cieszy się dużą popularnością wśród tancerzy i miłośników tańca z całego świata, po raz kolejny zgromadziła na scenie hali Pogoń najlepsze pary taneczne Europy. Na parkiecie podziwiać można było w trakcie tych dwóch dni w sumie ponad 800 tańczących, którzy zaprezentowali się zarówno w tańcach standardowych, jak i latynoamerykańskich. Ich zmagania oceniało profesjonalne, międzynarodowe jury.

Międzynarodowy Festiwal Tańca za nami

Tancerze zaprezentowali swoje umiejętności w kategoriach młodzieżowych, juniorskich, seniorskich i open. Kulminacją festiwalu była sobotnia gala wieczorna, podczas której pary walczyły o główne nagrody. Publiczność zgromadzona w wypełnionej po brzegi hali Pogoń mogła podziwiać widowiskowe tańce w wykonaniu najlepszych par tanecznych. Walce, tanga, samby czy rumby z jednej strony były prawdziwą ucztą dla oczu, z drugiej – pozwoliły zdobywać punkty w światowym rankingu.

Sobotnia gala finałowa była prawdziwym świętem tańca

Tancerze zaprezentowali się w pięknych strojach i z ogromnym zaangażowaniem. Na parkiecie królowały elegancja, precyzja i emocje. Zachęcamy do oglądnięcia galerii poniżej, która jest skromnym zapisem fotograficznym tego wyjątkowego tanecznego wydarzenia. A więcej informacji o samym Festiwalu na: https://polishopen.com.pl/informacje_/

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marta K

    brawo! gratuluję wytrwałości!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również