Wiadomości z Zabrza

Pomoc dla skrajnie zaniedbanego psa dzięki aplikacji Animal Helper

  • Dodano: 2024-04-24 17:00

Dzięki informacji od operatora aplikacji Animal Helper policji wraz z inspektorami TOZ oddział w Zabrzu udało się odebrać skrajnie zaniedbaną suczkę. Piesek z licznymi zmianami chorobowymi został przekazany pod opiekę lekarzy weterynarii.

Zabrze. Zaniedbany pies

19 kwietnia funkcjonariusze V Komisariatu Policji w Zabrzu otrzymali zgłoszenie od operatora aplikacji Animal Helper o skrajnie zaniedbanej suczce. Na miejscu zastano okropnie przykry widok: malutka wychudzona suczka, z widocznymi zmianami chorobowymi skóry i guzkami na listwie mlecznej. Na szczęście policjanci razem z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami zabezpieczyli suczkę. Została przekazana pod opiekę lekarzy weterynarii i jest w trakcie diagnostyki.

Suczka została odebrana z jednego z mieszkań w Zabrzu Rokitnicy. Wobec właścicieli trwa śledztwo w sprawie znęcania się nad zwierzętami.

Co to jest Animal Helper?

Animal Helper to aplikacja, która ma na celu ratowanie zdrowia zwierząt. Jest odpowiednikiem numeru 112, tylko że dla zwierząt. Wystarczy pobrać aplikację na telefon i w paru krokach (telefonicznie lub przez formularz) można zgłosić zaniedbanie zwierząt. Dotyczy to nie tylko zwierząt domowych, ale też tych dzikich czy gospodarskich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również