Wiadomości z Zabrza

Policjanci z wizytą u przedszkolaków. Prelekcja o bezpieczeństwie nad wodą

  • Dodano: 2022-08-05 07:00, aktualizacja: 2022-08-04 14:20

Policyjni profilaktycy z zabrzańskiej Komendy, przez całe wakacje prowadzą spotkania w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". W czasie prelekcji policjanci radzą jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą oraz unikać innych potencjalnych zagrożeń podczas wakacyjnego wypoczynku. Wczoraj zabrzański profilaktyk odwiedził dzieci z Przedszkola nr 7 w Zabrzu.

Zajęcia w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Profilaktyka bezpieczeństwa w zakresie wypoczynku nad wodą, z uwagi na ciągle rosnącą liczbę utonięć na terenie całego kraju, zdaje się być jednym z najważniejszych elementów działań prewencyjnych Policji. O bezpieczeństwie nad wodą z dziećmi z Przedszkola nr 7 w Zabrzu, rozmawiał wzoraj profilaktyk z zabrzańskiej Komendy Policji.

W trakcie zajęć przypomniano uczestnikom, w jakich miejscach kąpiel jest dozwolona, a w których kąpać się nie wolno. Policjant informował również, jak należy się zachowywać w trakcie wypoczynku w górach, a także w jaki sposób wzywać pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością zasad bezpiecznych zachowań, odpowiadając prawidłowo na zadawane pytania.

Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej akcji pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", poświęconej bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.