Wiadomości z Zabrza

Policja zabezpieczała derby Górnika Zabrze i Piasta Gliwice. Nie obyło się bez incydentów

  • Dodano: 2019-11-05 11:15

Zabrzańscy policjanci wraz z katowicką prewencją w ostatni dzień długiego weekendu dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który odbył się na stadionie miejskim.

Niestety nie obyło się bez incydentów

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z naruszeniem przepisów prawa, w tym o bezpieczeństwie imprez masowych. Podczas meczu Górnika Zabrze z Piastem Gliwice jeden z kibiców wtargnął na teren boiska.

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych prewencji ze śląskiego garnizonu zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Piasta Gliwice.

Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie 15 tys. widzów

Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta. Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej i co może ze sobą posiadać. Będąc uczestnikiem imprezy masowej, warto zapoznać się z treścią ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Obowiązujące przepisy w niedzielne popołudnie niestety zlekceważyła dwójka kibiców.  25-letni kibic z Zabrza oraz 19-letni kibic z Gliwic. 25-latek tuż po zakończeniu meczu wtargnął na teren boiska, tłumaczył, że chciał sobie zrobić zdjęcie z piłkarzem. Z kolei 19-latek posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli już zarzuty. Teraz odpowiedzą przed zabrzańskim sądem. Czynności w sprawie trwają.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.