Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Piłkarki nożne KKS Zabrze nie awansowały do I ligi

• Dodano: 2013-07-08 14:00, aktualizacja: 2015-11-19 09:58
KKS Zabrze przegrał z Pelikanem Łowicz w Gomunicach koło Radomska 1:2 (0:1) w finale baraży o I Ligę Kobiet. Tym samym marzenia o awansie do I ligi zabrzanki musiały odłozyć na kolejny sezon.

Pierwsza połowa była wyrównanym bojem, w którym rywalki okazały się lepsze o 1 bramkę. Pierwsza bramkę mogła zdobyć co prawda Anna Flader, po dalekim podaniu z głębi pola i nieudanym wyjściu bramkarki, jednak jej strzał trafił tylko w boczną siatkę. Druga część gry to zdecydowana dominacja Zabrzanek, które długimi momentami nie schodziły z połowy Pelikana, aż w końcu dopięły swego i zdobyły upragnioną bramkę na 1:1. Niestety na 5 min przed końcem piłkarki KKSu straciły piłkę pod własnym polem karnym i mimo iż miały tam przewagę liczebną, pozwoliły się ograć, a następnie padł gol po uderzeniu z 8 metrów. Zabrzanki nie mając nic do stracenia ruszyły wszystkimi siłami do przodu, narażając się na groźne kontry.

W polu karnym Łowicza nie raz dochodziło do spornych sytuacji, zatrzeszczały kości i zachowując obiektywizm trzeba powiedzieć, że piłkarkom z Górnego Śląska należał się przynajmniej 1 rzut karny, niestety sędzina prowadząca to spotkanie była innego zdania. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 Pelikana. Obydwa zespoły podziękowały sobie za grę, kibice na trybunach podali sobie ręce. Trójka sędziowska usłyszała sporo gorzkich słów, zwłaszcza za to co działo się w końcówce meczu. Szkoda, szkoda i jeszcze raz szkoda, bowiem gra KKSu w II połowie była naprawdę na poziomie I ligi, niestety zabrakło w niej 2 elementów: skuteczności i odrobiny szczęścia.

Źródło: Górnik Zabrze