Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Otwarcie Śląskiego Parku Technologii Medycznych

  • Dodano: 2015-09-21 09:15

21 września o godz. 14.00 zostanie oddany do użytku Park Technologii Medycznych. Kardio-Med. Silesia, położony u zbiegu ul. Cieszyńskiej i ul. Curie-Skłodowskiej, to pierwsza tego typu placówka w naszym regionie.

 

Jego zadaniem będzie prowadzenie prac naukowo-badawczych oraz działań na rzecz inicjowania, rozwoju i transferu do gospodarki nowych rozwiązań związanych z nauką, medycyną, inżynierią biomedyczną i informatyką. Park Technologii Medycznych to efekt współpracy Miasta Zabrze, Fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Zbigniewa Religi.

W budynku mieścić się będą m.in. Centrum Rozwoju Technologii Medycznych, Laboratorium Medycyny Regeneracyjnej i Izolowanych Tkanek i Narządów, Laboratorium Genomiki, Laboratorium Testowo-Wdrożeniowe Nowych Technologii i Rozwiązań Medycznych oraz Laboratorium Zagrożeń Środowiskowych i Cywilizacyjnych. W Śląskim Parku Technologii Medycznych możliwe będzie prowadzenie badań przedklinicznych i klinicznych w zakresie kardiologii, kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii, onkologii, diabetologii, geriatrii, genomiki, a także chorób środowiskowych i cywilizacyjnych.
 

Z okazji otwarcia organizowana jest konferencja w Śląskim Centrum Chorób Serca. Rozpoczęcie o godzinie 9.00. Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.