Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy mężczyzna zwyzywał ekspedientki w jednym z zabrzańskich sklepów

  • Dodano: 2020-12-21 08:15, aktualizacja: 2020-12-21 06:31

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości zakazuje sprzedaży napojów alkoholowych osobom nietrzeźwym. W ten sposób postąpiła ekspedientka w sklepie przy ulicy Czołgistów, kiedy w piątek wieczorem pijany 41-latek chciał kupić piwo.

Gdy mężczyzna usłyszał odmowę, stał się wulgarny i agresywny wobec pracownicy sklepu. Używając najgorszych wyzwisk, próbował zmusić ją do sprzedaży alkoholu. Na miejsce wezwani zostali policjanci z Ogniw Patrolowego Pierwszego Komisariatu Policji w Zabrzu.

W piątek krótko po godzinie 22.00 Oficer Dyżurny z Pierwszego Komisariatu Policji w Zabrzu został poinformowany o nietrzeźwym mężczyźnie, który ma awanturować się w sklepie przy ulicy Czołgistów. Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali zgłaszającą oraz awanturnika. Mężczyzna na widok policjantów się nie uspokoił. Nadal używał wulgaryzmów i nie reagował na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Choć policjanci próbowali przekonać go do uspokojenia się, gdyż w innym przypadku zostaną użyte wobec niego środki przymusu bezpośredniego, to 41-latek nie przestawał być agresywny. Nadal krzyczał i przyjmował postawę walki, w ten sposób sugerując, że zamierza bić się z mundurowymi. W pewnym momencie rzucił się w stronę interweniującego policjanta, na co na szczęście stróże prawa byli gotowi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.