Wiadomości z Zabrza

Nietrzeźwy kierowca chciał wręczyć policjantom łapówkę. Teraz grozi mu do 10 lat więzenia

  • Dodano: 2023-02-13 15:45, aktualizacja: 2023-02-13 16:49

Zabrzańscy policjancie zatrzymali 53-latka, który prowadząc samochód osobowy, miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo, usiłował wręczyć policjantom łapówkę w kwocie 500 złotych. Teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

53-latek zaproponował policjantom 500 zł łapówki 

Do zdarzenia doszło w piątek krótko po północy na ulicy Wolności, gdzie policjanci zabrzańskiej drogówki zatrzymali do kontroli samochód marki renault. Jak zwykle w takich przypadkach policjanci poddali uczestników zdarzenia badaniu trzeźwości. W trackie badania okazało się, że 53-letni mieszkaniec Zabrza  jest nietrzeźwy i kierował swoim samochodem, mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

W trakcie czynności, które wykonywali policjanci, 53-latek oświadczył, że sprawę można załatwić inaczej i zaproponował mundurowym 500 złotych, namawiając w ten sposób policjantów do odstąpienia od wykonania czynności służbowych.

Z uwagi na zaistniałą sytuację mundurowi zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu i teraz odpowie nie tylko za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, ale również za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Za takie przestępstwo kodeks przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również