Wiadomości z Zabrza

Nasze miasto odwiedziła delegacja z francuskiego Seclin!

  • Dodano: 2024-04-18 08:00, aktualizacja: 2024-04-18 08:05

Zabrze gościło wczoraj delegację z miasta partnerskiego – Seclin. Wizyta francuzów, na czele z merem François-Xavierem Cadartem, była kolejną szansą na zacieśnienie współpracy między samorządami. Przedstawiciele Seclin wzięli udział w spotkaniu w Ratuszu z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik. Oficjalnej delegacji towarzyszyła również grupa 30 uczniów, która odwiedziła rówieśników w zabrzańskim III Liceum Ogólnokształcącym. Następnie wszyscy goście z Francji udali się na zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Guido.

Wizyta delegacji z Seclin

Wraz z merem miasta Seclin do Zabrza przyjechali: radna Rachel Pellizzari, radny Roger Mille oraz Elisabeth Sacleux z biura ds. życia społecznego, seniorów i współpracy z miastami partnerskimi. W spotkaniu w Ratuszu uczestniczyła również zastępca prezydenta Zabrza Katarzyna Dzióba oraz przedstawiciele Biura Współpracy z Zagranicą – naczelnik Ewa Pawłowska oraz Sylwia Szulc.

W br. przypada 60-te Święto Śledzia w Seclin, na które mer miasta zaprosił prezydent Zabrza. Jeszcze przed tym wydarzeniem w Zabrzu odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Rysowania, na który młodzież francuską serdecznie zaprosiła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. W trakcie rozmów pojawił się również pomysł na wspólny spektakl taneczny. Taniec bowiem, podobnie jak sport, łączy i integruje mimo barier językowych.

Młodzież z Seclin gości w III LO

Grupa uczniów z Francji w zabrzańskim III Liceum Ogólnokształcącym spotkała się z rówieśnikami uczęszczającymi do klas dwujęzycznych. Poruszono tematy wartości pokoju na świecie oraz różnic i podobieństw między Polską i Francją. Młodzież z Seclin odwiedziła nasze miasto już po raz drugi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również