Wiadomości z Zabrza

Na zakazie z narkotykami i pod wpływem alkoholu zatrzymany przez zabrzańskich wywiadowców

  • Dodano: 2022-01-27 10:15

Nawet 5 lat więzienia może grozić kierowcy podejrzewanemu o kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, posiadanie marihuany i złamanie zakazu sądowego. Zatrzymany "wpadł" w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. Stróże prawa zabezpieczyli przy nim narkotyki. Ponadto przeprowadzone badanie alkomatem wskazało, że wsiadając za kierownicę, zatrzymany mężczyzna był nietrzeźwy.

Na zakazie z narkotykami i pod wpływem alkoholu 

W poniedziałek przed północą na ulicy Cieszyńskiej policjanci z Zespołu Wywiadowców zabrzańskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki skoda. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna miał orzeczony zakaz kierowani pojazdami mechanicznymi do lipca 2022 roku. Nie było to jego jedyne przewinienie. Jak się okazało 47-latek miał przy sobie amfetaminę. Ponadto kierował pojazdem, będąc pod wpływem alkoholu, co potwierdziło badanie. Jego wynik to 0,72 promila alkoholu. 

Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności

47-letni mieszkaniec Zabrza będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz za złamanie zakazu sądowego. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.


Źródło: KMP Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.