Wiadomości z Zabrza

Muzeum Miejskie otwarte dla zwiedzających

  • Dodano: 2020-06-09 08:30, aktualizacja: 2020-06-09 08:58

Muzeum Miejskie w Zabrzu od soboty, 6 czerwca, po okresie zamknięcia z powodu epidemii jest znów otwarte dla zwiedzających.

Godziny otwarcia nie zmieniły się, zmieniły się natomiast warunki zwiedzania. Grupy mogą liczyć maksymalnie 10 osób, w muzeum obowiązują maseczki, rękawiczki i dezynfekcja rąk.

W ub. sobotę z odwiedzającymi Galerię Café Silesia spotkał się sam Krzysztof Rumin, który osobiści oprowadzał po wystawie "Krzysztof Rumin. Malarstwo i grafika". Muzealna galeria znów tętniła życiem. Wśród gości znaleźli się m.in.: prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, naczelnik Wydziału Kultury i Dziedzictwa Dorota Szatters oraz prof. Adam Romaniuk z katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Artysta odpowiadał na liczne pytania zaciekawionych zwiedzających. 

To na pewno nie było ostatnie spotkanie w galerii z Krzysztofem Ruminem. Najbliższe zaplanowano na 10 i 17 czerwca. Artysta będzie czekał na Państwa w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia godz. 12.00. Prosimy o zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu pod nr tel. 32 271 56 89 wewn. 24 lub 32 777 05 01.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.