Wiadomości z Zabrza

MotoStrefa: Pokaż Swego Sprzęta - zabrzańska integracja motocyklowa!

  • Dodano: 2022-08-05 07:00, aktualizacja: 2022-08-04 14:29

Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprasza na integrację zabrzańskiego środowiska motocyklowego podczas wydarzenia "MotoStrefa: Pokaż Swego Sprzęta ". Impreza otwarta jest dla wszystkich miłośników jednośladów - bez względu na ich wiek, pojemność silnika, moc oddaną na koło czy wreszcie staż na jednośladzie! 

MotoStrefa: Pokaż Swego Sprzęta

Impreza pierwotnie miała odbyć się już 30 lipca 2022 roku (sobota). Z powodu fatalnych warunków pogodowych została przełożona na 6 sierpnia 2022 roku, start o godz. 14:00 na placu manewrowym MotoRat - Szkoła Jazdy i Ratownictwa Drogowego przy ul. Knurowskiej w Zabrzu (wjazd naprzeciwko salonu samochodowego).

Impreza rozpocznie się od parady motocyklowej ulicami Zabrza. Po paradzie odbędzie się wspólny grill oraz będzie można wygrzać się w słońcu i odpocząć na trawniku lub skorzystać z punktów partnerów wydarzenia.

W ramach promocji bezpieczeństwa motocyklistów zaproszono do współorganizacji warsztat Rebel Moto, który nieodpłatnie będzie sprawdzał najważniejsze punkty dotyczące bezpieczeństwa w wytypowanych motocyklach i wskazywał czym ewentualnie warto się zająć.

Partner  wydarzenia - firma Fuchs Oil Polska - przedstawi wykład o najważniejszych kwestiach dotyczących technik olejowych i smarnych w motocyklach.

Zabrzańska komenda Państwowej Straży Pożarnej zaprezentuje wóz bojowy, co będzie bezwzględną atrakcją dla tych młodszych i tych starszych.

Wreszcie Stowarzyszenie Śmiercioodporni zaprezentuje pozorację wypadku motocyklowego, aby zaprezentować, w jaki sposób zabezpieczyć miejsce zdarzenia i jak pomóc motocykliście.

Szczegółowy harmonogram:

  • 14.00 – rozpoczęcie imprezy,
  • 14.45 – odprawa dla uczestników, przekazanie instrukcji bezpieczeństwa i zachowania się w kolumnie pilotowanej przez przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego,
  • 15.00 – rozpoczęcie i wyjazd parady wyznaczoną trasą,
  • 16.00 – powrót parady ,
  • 16.40 – pozoracja wypadku motocyklowego wraz z omówieniem,
  • 17.00 – wykład o technikach olejowych w motocyklach – Fuchs Silkolene,
  • 18.00 – wygaszanie imprezy.

Konkurs na najciekawszy motocykl

Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs na najciekawszy motocykl. W ramach plebiscytu, w którym będą głosować uczestnicy wydarzenia, wybrany zostanie najfajniejszy jednoślad, który będzie uczestniczył w imprezie! Dla zwycięzcy drobny upominek!

Skąd nazwa MotoStrefa?

- W 2016 roku zorganizowaliśmy ogromną imprezę charytatywną na parkingu Centrum Handlowego M1 w Zabrzu i chcieliśmy pobić rekord Guinessa w liczbie jednocześnie palących gumę motocykli. Wtedy wszelkie plany skomplikowała pogoda, bo obfite opady deszczu spowodowały, że impreza musiała zostać częściowo odwołana. Ale teraz chcemy zreaktywować tę markę i w nowym, jeszcze bliższym na wydaniu - przekazują organizatorzy wydarzenia.

MotoStrefa: Pokaż Swego Sprzęta - zabrzańska integracja motocyklowa!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.