Wiadomości z Zabrza

Mieszkańcy ul. Chłopskiej apelują: "Parkując, myślcie również o innych, nie tylko o sobie"

 • Dodano: 2024-06-11 13:45

Pod koniec maja zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Chłopskiej. W ramach realizacji projektu, mieszkańcy Zabrza mogli się cieszyć m.in. nowymi miejscami parkingowymi. Tu niestety pojawił się problem. Część mieszkańców ulicy Chłopskiej i pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu postanowili zaapelować do osób, które utrudniają innym korzystanie z parkingu. 

Prośba mieszkańców ul. Chłopskiej do... mieszkańców ul. Chłopskiej

Przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu zwrócili się do mieszkańców ulicy Chłopskiej z apelem o bardziej przemyślane parkowanie. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdzie samochody są pozostawiane w sposób, który uniemożliwia innym swobodne korzystanie z dostępnych miejsc. 

- Prośba mieszkańców ulicy Chłopskiej do... mieszkańców ulicy Chłopskiej, chociaż pewnie jest to prośba uniwersalna, która sprawdzi się wszędzie - ilość miejsc do parkowania jest ograniczona, parkując, myślcie również o innych, nie tylko o sobie. Wtedy wszystkim będzie trochę lepiej - czytamy na stronie Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu.

Liczba miejsc parkingowych na ulicy Chłopskiej rzeczywiście jest ograniczona, dlatego ważne jest, aby każdy starał się parkować tak, by maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce, myśląc przy tym o innych. Współpraca i wzajemne zrozumienie mogą znacząco poprawić komfort życia wszystkich mieszkańców. 

Przebudowa ulicy Chłopskiej w Zabrzu

Przetarg na przebudowę ulicy Chłopskiej, zlokalizowanej przy stadionie Arena Zabrze został ogłoszony 23 czerwca 2023 roku, a zainteresowani wykonawcy mogli składać oferty do 12 lipca 2023 r. Według pierwotnych założeń remont miał się zakończyć w pierwszej połowie 2024 roku. Tak się też stało. Zasadnicze prace budowlane sfinalizowano pod koniec maja br. 

Inwestycja drogowa, na którą miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg ponad 3,6 mln złotych, pozwoliła na:

 • przebudowę drogi na odcinku ok. 556 m - od ul. Piłsudskiego do ul. Żeromskiego wraz z chodnikami, zjazdami oraz miejscami postojowymi;
 • budowę oświetlenia ulicznego, kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego;
 • zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia podziemnego oraz skrzyżowań istniejących sieci z projektowanymi obiektami budowlanymi;
 • oraz przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci elektroenergetycznych.

Przypominamy, że wartość całej inwestycji opiewa na kwotę 5 mln 666 tys. 715,07 zł, jednak znaczną część sumy pokryło pozyskane przez miasto dofinansowanie.

Komentarze (1)    dodaj »

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  No niestety , chyba wszędzie tak jest . Który pierwszy byle stanąć a inny niech się martwi. To widzę u siebie na placu na De Gaulle;a

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2024-06-12 16:54
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również