Wiadomości z Zabrza

Miej fake newsy pod kontrolą! Policja kontynuuje kampanię "Wylogowani"

  • Dodano: 2023-02-09 07:30, aktualizacja: 2023-02-09 07:43

Zjawisko rozprzestrzeniania fałszywych informacji staje się coraz bardziej powszechne i stanowi poważne zagrożenie dla naszej wiedzy, świadomości oraz bezpieczeństwa. Celem fake newsów jest nie tylko dezinformacja, ale i manipulowanie oraz wprowadzanie w błąd. Dlatego tak ważne jest, aby uczyć się, jak je rozpoznawać i ich unikać.

STOP DEZINFORMACJI

Mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach kontynuują kampanię pod nazwą „Wylogowani”, która przestrzega przed zagrożeniami, z jakimi możemy się spotkać podczas korzystania z Internetu, w tym portali społecznościowych czy komunikatorów.

Sieć gwarantuje nam nieograniczony dostęp do informacji z różnych zakątków świata, ale też nieograniczone możliwości w publikowaniu treści.

Siłą fake newsów jest ich realistyczny wydźwięk. Często wpisują się w aktualną sytuację społeczną, co sprawia, że odbiorcy chętnie je udostępniają i wierzą w nie, bez sprawdzenia ich wiarygodności.
Wpisy w mediach społecznościowych lub treści wysyłane w wiadomościach prywatnych również mogą zawierać i rozpowszechniać niebezpieczne treści.

Kampania "Wylogowani"

Mając to na uwadze, policjanci, którzy prowadzą kampanię „Wylogowani”, przygotowali i opracowali grafikę z kilkoma podstawowymi zasadami, które mogą pomóc w rozpoznaniu czy otrzymana informacja to prawda, czy fałsz. 

Mundurowi zachęcają do śledzenia strony śląskiej Policji, gdzie na bieżąco będą publikowane kolejne materiały dotyczące realizowanych działań w ramach kampanii „Wylogowani”.

Miej fake newsy pod kontrolą! Policja kontynuuje kampanię "Wylogowani"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również