Wiadomości z Zabrza

Miasto Zabrze przyjęło już ponad 300 uchodźców z Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-09 07:30, aktualizacja: 2022-03-23 10:46

Wczoraj (8 marca) w Willi Ambasador odbyło się spotkanie z osobami pokrzywdzonymi działaniami zbrojnymi w Ukrainie. W ośrodku obecnie przebywa ponad 30 uchodźców z terenów objętych wojną. W spotkaniu wzięła udział prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która powitała w naszym mieście osoby dotknięte konfliktem.

Zabrze pomaga uchodźcom

W Zabrzu przebywa obecnie ponad 300 obywateli Ukrainy, którym Miasto zapewniło zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę socjalną i dostęp do edukacji.

– Cieszę się ogromnie, że mogę dzisiaj Was poznać. Wiem, że to dla Was bardzo trudny czas. Dokładamy starań aby czas pobytu w Zabrzu był jak najlepszy, choć mamy świadomość, że myślami jesteście z rodzinami, które zostały w Ukrainie. Jeżeli możemy w czymś pomóc będziemy starali się wychodzić przed Państwa oczekiwania. Przeżywamy z Wami te ciężkie chwile, a nasze głowy są cały czas zwrócony ma wschód. Modlimy się aby ten koszmar skończył się jak najszybciej – zwróciła się do gości Małgorzata Mańka-Szulik.

– Szanowne Panie jestem do Państwa dyspozycji. Każda Wasza potrzeba zostanie przez nas natychmiast spełniona. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zakupi także na dniach dodatkowe kuchenki, aby można było gotować sobie dodatkowe posiłki we własnym zakresie oraz sprzęt pralniczy. Potrzeba kontaktu z Waszej strony jest przez nas traktowana priorytetowo – powiedział prezes MOSIR Zabrze Zdzisław Trzepizur.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również