Wiadomości z Zabrza

Łukasz Milik odchodzi z Górnika Zabrze

  • Dodano: 2023-12-04 18:00

Od 1 grudnia Łukasz Milik rozpoczął okres wypowiedzenia, niebawem nie będzie zasiadał w fotelu dyrektora sportowego Górnika. To nie jedyna zmiana w szeregach klubowych. 

Łukasz Milik złożył rezygnację

Milik złożył wypowiedzenie w ostatnich tygodniach, a od 1 grudnia rozpoczął się okres wypowiedzenia. Jak sam potwierdził w wywiadzie dla Dziennika Zachodniego:

Dokument trafił na biurko prezesa już jakiś czas temu, ale najwyraźniej klub postanowił o tym nie informować. O powodach decyzji nie chcę mówić, ale będę wypełniał obowiązki do końca lutego.

Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi go na tym stanowisku. Nie są również znane oficjalne powody, a jedynie komentarze osób trzecich, mówiące m.in. o kwestiach organizacyjnych i trudnej sytuacji całej spółki. Klub na swojej stronie nie informował o zmianach, być może odniesie się do nich w lutym, gdy zakończy się okres wypowiedzenia Milika. 

Zawirowania na tym stanowisku prawdopodobnie nieco skomplikują kwestie zimowych okien transferowych. Łukasz Milik odpowiadał m.in. właśnie za politykę transferową klubu. 

Zmienił się także rzecznik prasowy

30 listopada na stronie Górnika Zabrze pojawił się za to wpis informujący o zakończeniu kilkuletniej współpracy z dotychczasowym rzecznikiem, Konradem Kołakowskim. 

Konrad Kołakowski był rzecznikiem prasowym Górnika Zabrze od 1 lipca 2021 roku, tym samym pracował na stanowisku osoby odpowiedzialnej za kontakt z mediami przez blisko 3 lata. W czasie swojej kadencji Konrad poprowadził niezliczoną ilość konferencji prasowych, czy spotkań z przedstawicielami mediów, wykazując się za każdym razem niezbędnym w tym zawodzie: zrozumieniem, serdecznością, czy po prostu pełnym profesjonalizmem.

Rzecznikiem prasowym Górnika Zabrze jest obecnie Mateusz Antczak. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również