Wiadomości z Zabrza

Łącznik ul. Kossaka i Drzymały – już wkrótce otwarcie!

  • Dodano: 2024-06-18 09:30

Trwają prace na krótkim, aczkolwiek oczekiwanym wśród mieszkańców Biskupic, łączniku ulic Kossaka i Drzymały. Inwestycja zlokalizowana jest w miejscu, gdzie drogę przecinała zlikwidowana linia kolejowa, a przejazd przez torowisko pozostawał zamknięty ze względu na wysoki nasyp. Oprócz nowego odcinka powstaną także miejsca parkingowe, oświetlenie, oraz bezpieczny chodnik do przyszpitalnego parkingu.

Nowa inwestycja drogowa w Biskupicach

Prace realizowane są w ramach inwestycji pn.: „Budowa łącznika ul. Kossaka wraz z przebudową ul. Kossaka, Drzymały”. W ciągu ulicy Kossaka wykonane zostały miejsca postojowe i zamontowane słupy oświetlenia ulicznego. Układana jest również warstwa wiążąca. W ciągu ul. Drzymały trwają prace związane z układaniem kabli oświetlenia ulicznego, ułożone zostały nowe krawężniki oraz rozpoczęto prace związane z wykonaniem obrzeży chodnikowych.

W ramach inwestycji pn. „Budowa i przebudowa dróg lokalnych w Biskupicach z podziałem na części. Część 1- Budowa  łącznika ul. Kossaka z ul. Drzymały” powstaje właśnie nowy odcinek jezdni, który połączy ulicę Kossaka – od skrzyżowania z ul. Puszkina – z ulicą Drzymały. Droga zostanie wyposażona w nowoczesne oświetlenie LED, odwodnienie, chodnik oraz dziewięć miejsc postojowych. Ponadto wybudowany zostanie nowy chodnik, wraz z oświetleniem, do parkingu szpitalnego.

Wartość całej inwestycji to 1.283.093,10 zł brutto, w tym 750.468,95 zł to kwota dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Zgodnie z umową inwestycja zostanie zrealizowana w terminie do 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, tj. do 9 października 2024 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również