Wiadomości z Zabrza

Kolejny etap przebudowy wiaduktu. Zmiana organizacji ruchu w ciągu DK88!

  • Dodano: 2022-06-22 14:30

Uwaga kierowcy! Od jutra wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w ciągu Drogi Krajowej nr 88.

Od jutra tymczasowa organizacja ruchu

W miniony wtorek Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu powiadomił o dacie wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu w ciągu DK88 (al. Jana Nowaka-Jeziorańskiego) w rejonie wiaduktu w ciągu ul. Hermisza. 

Od czwartku 23 czerwca wyłączone z ruchu pojazdów zostaną dwa północne pasy jezdni, a ruch pojazdów w obydwu kierunkach zostanie przekierowany na pasy ruchu po stronie południowej (wzdłuż torów kolejowych).

– Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu – przekazuje Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

O tym, że ruch pojazdów w wymienionym odcinku zostanie ograniczony informowano już w maju br.

Przebudowa wiaduktu nad DK 88 i torami PKP

Wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu jest skutkiem trwającej przebudowy wiaduktu w ciągu ul. Hermisza (nad DK 88 i torami PKP). Prace trwają od początku maja br. i od tego czasu wiadukt jest zamknięty. 

Umowę na przebudowę wiaduktu podpisano w kwietniu br. Wykonawcą prac została firma Eurovia Polska S.A. Koszt inwestycji przekracza 2,5 mln zł. Przebudowa obejmuje w swoim zakresie m.in.: rozbiórkę i odbudowę płyty, wzmocnienie dźwigara stalowego, przebudowę przyczółków i podpory oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej wraz z dylatacjami i nowym odwodnieniem.

Prace zakończą się najwcześniej w styczniu 2023 roku. Utrzymaniem oznakowania tymczasowego zajmuje się firma DROGMOL Sp. z o.o. Sp. K.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.