Wiadomości z Zabrza

Kolejny etap modernizacji torowisk w Zabrzu

  • Dodano: 2020-10-20 08:00, aktualizacja: 2020-10-19 18:39

Niebawem w naszym mieście rozpocznie się kolejny etap modernizacji infrastruktury tramwajowej. Spółka Tramwaje Śląskie S.A. przeprowadzi remont torowiska w Mikulczycach, a także wzdłuż ulicy Wolności. 

Inwestycja będzie kosztować ponad 80 mln złotych

Przebudowana zostanie infrastruktura:

  • wzdłuż ul. Wolności (od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Miarki). To 2,76 km torów, których remont za kwotę ponad 11 mln zł rozpocznie się w pierwszych miesiącach 2021 r.
  • od skrzyżowania ul. Wolności z ul. Floriana (browar) do granicy z Rudą Śląską. Projekt wart aż 18 mln zł rozpocznie się w pierwszej połowie 2021 r.
  • na przejeździe drogowo-tramwajowym ul. Knurowskiej z ul. Wolności, na granicy Zabrza i Gliwic. Prace o wartości ponad 3 mln rozpoczną się w pierwszy kwartale 2021 r.
  • od Pętli Mikulczyce do skrzyżowania ul. Mikulczyckiej z ul. Dygasińskiego. To aż 3,35 km torowiska, które zostanie przebudowane za blisko 40 mln zł. Prace rozpoczną się w 2021 r.

Aktualnie trwają prace w ciągu ul. Bytomskiej – od ul. Zamkowej do ul. Szyb Franciszek (wraz z pętlą). To kolejne blisko 15 mln zł zainwestowane w Zabrzu.

Łącznie, wartość wszystkich inwestycji związanych z infrastrukturą tramwajową, które zostaną przeprowadzone do końca 2022 r. w Zabrzu wyniesie ponad 160 mln zł. Znaczna część tych środków pochodzi z funduszy Unii Europejskiej i budżetu Miasto Zabrze.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.