Wiadomości z Zabrza

Już w piątek ruszają zapisy na VIII Zabrzański Bieg dla WOŚP! Kto może wziąć udział?

  • Dodano: 2023-08-30 16:15

Przed nami już ósma edycja "Biegu dla WOŚP". Ma on na celu propagowanie akcji "Policz się z cukrzycą", w tym wiedzy na temat cukrzycy i zdrowego stylu życia. Zapisy ruszają już wkrótce!

VIII Zabrzański Bieg Orkiestrowy "Bieg dla WOŚP"

W sobotę 27 stycznia 2024 roku w Zabrzu odbędzie się VIII Zabrzański Bieg dla WOŚP. Do udziału w wydarzeniu zapraszają Sztab WOŚP Zabrze oraz Bieg Pluszaka działający przy Stowarzyszeniu Dzieci i Młodzieży "Wielka Flota Zjednoczonych Sił". Bieg będzie odbywał się na dwóch dystansach: 6 i 3 km oraz nordic walking. Nie ma limitu wieku uczestników.

Celem biegu jest propagowanie akcji "Policz się z cukrzycą", czyli autorskiego programu Fundacji WOŚP, a także Programu Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą, popularyzacja wiedzy na temat cukrzycy, propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia. Zebrane podczas biegu pieniądze posłużą na zakup pomp insulinowych dla kobiet w ciąży.

Zapisy na bieg rozpoczną się w piątek 1 września. Zapisać się będzie można poprzez formularz TUTAJ do 10 stycznia. Ilość miejsc ograniczona. Opłata startowa w zależności od terminu zgłoszenia będzie wynosić 30-42 zł - będzie też można wpłacić więcej. W dniu zawodów opłata to minimum 50 zł.

Pakiety startowe będzie można odbierać w dniu begu w biurze zawodów przy Szkole Podstawowej nr 15 w Zabrzu przy ulicy Czołgistów 1 w godzinach od 10:30 do 12:45.

Planujecie wziąć udział w biegu? Dajcie znać w komentarzach!

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również