Wiadomości z Zabrza

IX Zabrzańskie Dni Anioła w III Liceum Ogólnokształcącym

  • Dodano: 2022-12-20 07:45, aktualizacja: 2022-12-20 08:01

W ubiegły piątek, 16 grudnia, w III Liceum Ogólnokształcącym w Zabrzu już po raz dziewiąty odbyły się Zabrzańskie Dni Anioła. To wyjątkowe wydarzenie, w trakcie którego swoimi talentami dzielą się uczniowie i absolwenci szkoły. W trakcie koncertu odbywają się także liczne licytacje prac utalentowanych uczniów, nauczycieli i darów od innych twórców i darczyńców.

Dni Anioła w Zabrzu

W uroczystości udział wzięła m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar oraz nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. W trakcie wieczoru młodzież zaprezentowała na scenie krótkie skecze, układy taneczne oraz liczne utwory wokalne i instrumentalne. Nie zabrakło również najważniejszych tego wieczoru licytacji, na których można było nabyć wiele wyjątkowych przedmiotów, m.in namalowanych przez uczniów placówki obrazów, przedpremierowego egzemplarza płyty zespołu The Branchers, czy limitowanej edycji albumu o mieście Zabrze. Oprócz koncertu odbył się również kiermasz świąteczny, na którym nabyć można było świąteczne dekoracje.

– Każde spotkanie z młodzieżą jest inne i wyjątkowe. Dziś wieczorem zdolni, młodzi zabrzanie, nie tylko zaprezentowali swoje talenty muzyczne i artystyczne, ale także poprzez organizację aukcji charytatywnych pokazali swoje wielkie serca – mówiła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. – Dyrektorom, nauczycielom i pracownikom szkół oraz uczniom i ich rodzicom dziękuję i gratuluję tej wspanialej inicjatywy. Jesteście dowodem na to, że magia świąt ma sens tylko wtedy, gdy jesteśmy blisko siebie i możemy wspólnie dzielić się radością, miłością i dobrem – dodała prezydent.

– Jak co roku świętowaliśmy w naszej „Trójce” Dzień Anioła. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o to, by było magicznie – dziękowała dyrektor szkoły Magdalena Kaernbach-Wojtaś. – Ten koncert pokazał, jak wielu mamy utalentowanych ludzi w naszej placówce. Serdeczności ślemy do wszystkich rodziców, dziadków i krewnych naszych uczniów, którzy dopingowali, filmowali, licytowali, a także do naszych kochanych nauczycieli, absolwentów i uczniów, których wspaniały aplauz dodawał występującym skrzydeł. I to jest właśnie Dzień Anioła! – dodała dyrektor III LO w Zabrzu.

Organizatorami IX Zabrzańskich Dni Anioła byli: III LO i Fundacja Wspierania Szkoły „Nasza Trójka”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również