Wiadomości z Zabrza

IX Ogólnopolski Festiwal Tańca Igraszki - trwa przyjmowanie zgłoszeń!

  • Dodano: 2020-01-27 10:15

Do 24 lutego Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu przyjmuje zgłoszenia uczestników IX Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki. Przesłuchania konkursowe zaplanowano na 11 marca.

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu jest organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Igraszki już od dziewięciu lat. Festiwal skierowany jest do najmłodszych miłośników tańca, natomiast charakter konkursu pozwala nawiązać do tradycji tanecznych poszczególnych regionów Polski, docenić charakterystykę strojów oraz inspiracje muzyczne. Dzisiaj, Festiwal Tańca Igraszki jest jednym z najważniejszych wydarzeń tanecznych skierowany do najmłodszych dzieci.

Tworzony od 2012 roku, przez lata z sukcesem rozwijał swój zasięg, czego potwierdzeniem są tysiące tańczących dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Celem konkursu jest inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi, stworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej, promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci, upowszechnianie tradycji tańca, wspomaganie dziecka w rozwoju intelektualnym, emocjonalnym, społecznym, etycznym, fizycznym i estetycznym, rozwijanie predyspozycji i zdolności poznawczych dziecka, zapewnienie dziecku ekspresji muzycznej i ruchowej, aktywności badawczej, a także działalności twórczej, poprzez wspólna zabawę, która daje radość zarówno dzieciom i ich opiekunom.

- W festiwalu biorą udział dzieci w wieku od 3 do 8 lat. Impreza adresowana jest do przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca, ośrodków kultury, w tym placówek z oddziałami integracyjnymi. Do konkursu można zgłaszać zarówno solistów, jak i duety czy zespoły - informuje Katarzyna Flak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu.

Igraszki cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W imprezie co roku bierze udział ok. 800 małych artystów, którzy dają z siebie wszystko, by jak najlepiej wypaść na scenie. Emocji, znakomitych popisów i wzruszeń nie brakuje.

W tym roku Ogólnopolski Festiwal Tańca IGRASZKI odbędzie się 11 marca (przesłuchania), natomiast Koncert Galowy zaplanowany jest na 20 marca. W trakcie Koncertu Galowego po raz kolejny publiczności zaprezentują się najlepsi młodzi tancerze oraz ogłoszeni zostaną zwycięzcy Festiwalu. W tym dniu na laureatów Festiwalu oraz publiczność czekać będą niezapomniane wrażenia!

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Zabrza Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Szczegółowe informacje nt. imprezy i jej regulaminu dostępne są na stronie www.mok.art.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również