Wiadomości z Zabrza

Interwencje zabrzańskich policjantów w związku z nieprzestrzeganiem nowych przepisów

  • Dodano: 2020-04-07 09:30

Codziennie zabrzańscy policjanci otrzymują informacje o podejrzeniu łamania obostrzeń związanych z koronawirusem.

Część interwencji wynika z własnych obserwacji prowadzonych przez policjantów. Często łamaniu przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się towarzyszy spożywanie alkoholu w plenerze. W ten weekend, aż 15 razy policjanci interweniowali wobec zbyt „towarzyskich” osób które, spożywały alkohol w terenie, a łącznie przeprowadzono 47 interwencji związanych z przepisami dotyczącymi epidemii COVID-19.

Choć zdecydowana większość zabrzan wykazuję się wyrozumiałością i odpowiedzialnością w dobie obecnego zagrożenia, zostając w domach i ograniczając swoje potrzeby do minimum. Niestety mimo to zdarzają się sytuacje łamania prawa. Na takie zachowania nie ma przyzwolenia, dlatego osoby lekceważące przepisy muszą się liczyć z dotkliwymi karami. W ten weekend zabrzańscy policjanci wystawili łącznie 26 mandatów na kwotę ponad 7 tys. złotych za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących zakazu gromadzenia się i przemieszczania w grupach.

Policjanci apelują o przestrzeganie zasad!

Przypominamy, że do odwołania, każda osoba do 18 roku życia nie może wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwi ich obecność na ulicy. Obowiązuje także zakaz przebywania na terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc m.in. parków, bulwarów, zieleńców czy też lasów. Wprowadzona została także minimalna odległość między pieszymi, która wynosi 2 metry.

Funkcjonariusze apelują o zdrowy rozsądek i stosowanie się do zaleceń. Wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z koronawirusem. Nieprzestrzeganie tych zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia innych osób. Policjanci do odwołania będą prowadzić działania mogące zapobiec rozprzestrzenianiu się zakażenia, a w sytuacjach niestosowania się do nakazów i zakazów będą stanowczo reagować i egzekwować przestrzeganie przepisów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • arni

    Przez cały weekend 15 razy interweniowali i łącznie przeprowadzono 47 interwencji związanych z przepisami dotyczącymi epidemii COVID-19, to w Zabrzu jest 2 policjantów?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również