Wiadomości z Zabrza

Funkcjonariusze policji i straży miejskiej kontrolowali zbiorniki wodne

  • Dodano: 2023-07-05 14:00

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej, sprawdzali zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania. Miejsca te w rozpoczynającym się niebawem sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście.

Mundurowi systematycznie będą kontrolować niestrzeżone zbiorniki wodne

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych, to są miejsca, gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami, wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niestrzeżonych zbiornikach.

W naszym mieście występuje kilka miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol. Mundurowi jak co roku, miejsca te systematycznie kontrolują, a względem łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje. Aby mieszkańcy naszego miasta mogli bezpiecznie spędzać wakacyjny czas, mundurowi zapowiadają systematyczne kontrole.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również