Wiadomości z Zabrza

[Foto] Za nami wernisaż wystawy interdyscyplinarnej "Kobiece Inspiracje"

  • Dodano: 2022-03-10 07:45, aktualizacja: 2022-03-10 08:02

We wtorek 8 marca, w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu, otwarta została wystawa interdyscyplinarna „Kobiece inspiracje”. Była to okazja do bliższego zapoznania się z twórczością trzech artystek: Izabeli Josch, Małgorzaty Kani oraz Marty Szałek.

Wystawa "Kobiece inspiracje"

W wernisażu udział wzięli m.in.: dyrektor Biura Prezydenta Urzędu Miejskiego w Zabrzu Jan Pawluch, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu Katarzyna Flak oraz naczelnik Wydziału Kultury i Dziedzictwa UM w Zabrzu Dorota Szatters.

Ekspozycja składa się z prac malarskich, rysunkowych, a także ceramiki. Każda z artystek czerpie inspiracje w odmienny sposób, posługuje się różnymi technikami i artystycznym wyrazem. Lecz to, co je łączy, to zainteresowanie naturą, człowiekiem, jego doświadczeniami i emocjami.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbali: Małgosia Handke oraz Łukasz Niewiencia. W trakcie wernisażu przeprowadzona została także zbiórka darów dla kobiet z Ukrainy, które przebywają w naszym mieście. MOK nie ogranicza się jedynie do zbiórki, która przeprowadzona została w Dzień Kobiet. Można do niej dołączyć także w kolejnych dniach.

Wystawa otwarta będzie do końca kwietnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również