Wiadomości z Zabrza

Dzielnicowi odwiedzili Uniwersytet Trzeciego Wieku WLZ

  • Dodano: 2020-02-25 07:30, aktualizacja: 2020-02-24 10:01

Dzielnicowi asp. szt. Sławomir Dążałowicz i asp. szt. Zbigniew Nowakowski poprowadzili wykład podczas zajęć na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu.

Była to kolejna okazja, aby dzielnicowi mogli zadbać o bezpieczeństwo seniorów.

Zabrzańscy policjanci a w szczególności dzielnicowi codziennie prowadzą współprace z różnymi instytucjami naszego miasta w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu rozpoczął działalność w październiku 2014 r. Zajęcia dla Słuchaczy odbywają się  raz w miesiącu w formie dwóch godzinnych wykładów prowadzonych od godz. 10.00 do 13.00. Wykłady prowadzone są przez Profesorów i Doktorów zatrudnionych na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu. Mają na celu poszerzanie wiedzy z zakresu medycyny, propagowanie zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych. 

Jednak tym razem wykłady poprowadzili zabrzańscy dzielnicowi z drugiego komisariatu asp. szt. Sławomir Dążałowicz i  asp. szt. Zbigniew Nowakowski. W trakcie prowadzonego wykładu omówili zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, przedstawili sposoby działania oszustów, wspomniano również o aplikacji moja komenda i Krajowej Mapie Zagrożeń. 

Pamiętajmy, że im większa jest świadomość seniorów dotycząca zagrożeń, tym większe prawdopodobieństwo, że nie dadzą się oni „nabrać” na legendy przestępców. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.