Wiadomości z Zabrza

Dzielnicowi odwiedzili noclegownię przy ulicy Trocera w Zabrzu

  • Dodano: 2024-04-25 11:15

Dzielnicowi z drugiego komisariatu sierż. szt. Marcin Michalik i sierż. Karol Krzyżankiewicz kilka dni temu odwiedzili noclegownię przy ulicy Trocera w Zabrzu, gdzie przeprowadzili z rozmowę profilaktyczną. Poruszano głównie temat problemu bezdomności oraz nadużywania alkoholu.

Bezdomnymi zostają z różnych powodów. Większość jednak to osoby, które straciły pracę, popadły w długi albo nie potrafiły rozwiązać rodzinnych konfliktów. To ludzie, którzy stracili kontrolę nad własnym życiem. Wielu bezdomnych to osoby chore. Często uzależnione od alkoholu czy narkotyków. Jednak bez względu na wszystko szczególnie w sezonie jesienno-zimowym potrzebują pomocy. Jak im pomóc? Czasami wystarczy tylko powiedzieć, że znajdą pomoc w schronisku, hostelu lub noclegowni. '

Noclegownie pomagają wyjść z bezdomności

Oferują pomoc w uzyskaniu prawa do pewnych świadczeń, wsparcia finansowego z różnych źródeł, porad prawnych. Kierowani wstydem lub z „własnego wybory” nie wszyscy decydują się skorzystać z naszych rad lub pomocy. Warto jednak spróbować. Nie przechodźmy obojętnie obok potrzebujących.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność". (Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112, 986 lub 999).

Dzielnicowi odwiedzili noclegownię przy ulicy Trocera w Zabrzu / fot. KMP Zabrze

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również