Wiadomości z Zabrza

Dwumiesięczny Nataniel prosi o pomoc w walce z chorobą!

  • Dodano: 2023-02-13 13:00, aktualizacja: 2023-02-13 14:37

Nataniel ma zaledwie dwa miesiące, a już musi walczyć o zdrowie. Chłopiec choruje na mukowiscydozę – rodzice robią wszystko, aby zatrzymać rozwój choroby. Niestety wymaga to ciągłych nakładów finansowych.

Straszna diagnoza

Nataniel Jonak, mały zabrzanin, ma zaledwie dwa miesiące i codziennie walczy o lepsze życie. Poprzez badania przesiewowe rodzice chłopca dowiedzieli się, że ich maleństwo choruje na mukowiscydozę. Od razu rozpoczęto leczenie, aby zapewnić Natanielowi bezpieczną przyszłość.

- Do ratowania synka przed skutkami choroby potrzebna jest codzienna rehabilitacja oddechowa. W innym wypadku gęsty śluz będzie zalewał jego małe płuca... Nie możemy pozwolić na żadne krytyczne stany. Musimy trzymać rękę na pulsie – piszą zrozpaczeni rodzice chłopca.

Mukowiscydoza atakuje zarówno układ oddechowy, jak i układ pokarmowy – aby zahamować rozwój choroby, konieczne jest codzienne podawanie leków. Niestety, choroba zdołała już zaatakować trzustkę 2-miesięcznego zabrzanina.

Na ratunek Natanielowi

Rodzice chłopca nie ukrywają, że codzienna terapia, leczenie i wizyty u specjalistów wymagają ogromnych nakładów finansowych. Nie są w stanie samodzielnie opłacić leczenia syna, które może zahamować rozwój mukowiscydozy. Bardzo proszą o pomoc – uruchomili zbiórkę na portalu siepomaga.pl, gdzie można wpłacić dowolną kwotę na rzecz 2-miesięcznego Nataniela.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również