Wiadomości z Zabrza

Drogówka patroluje DK 88 w ramach akcji „Śląskie - tutaj jeździmy bezpiecznie".

  • Dodano: 2020-09-11 17:00

Z inicjatywy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu na całej trasie DK 88 przeprowadzono działania pod kryptonimem „Śląskie - tutaj jeździmy bezpiecznie”.

W akcji wzięli udział stróże prawa z aż 6 jednostek Policji oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

We wtorek 8 września na drodze krajowej nr 88 przebiegającej przez województwo śląskie i opolskie przeprowadzone zostały działania „Śląskie - tutaj jeździmy bezpiecznie”. Działania rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 14.00. W ramach akcji mundurowi z Zabrza, Gliwic, Bytomia, Tarnowskich Górach i Strzelec Opolskich monitorowali ruch na całej długości tej drogi. Działania wsparli również policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach oraz funkcjonariusze Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Działania prowadzone były pod kątem egzekwowania i przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a ich głównym celem była poprawa bezpieczeństwa na tej trasie

Z myślą o bezpieczeństwie podróżujących, na trasę wyjechała większa liczba patroli. Łącznie monitorowało ją 8 nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Policjanci weryfikowali czy uczestnicy ruchu stosują się do obowiązujących przepisów. Wykorzystali do tego urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy z funkcją mobilnego fotoradaru. Stróże prawa sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów, a także wymagane dokumenty.

Podczas akcji policjanci ujawnili łącznie 242 wykroczenia, w tym 211 to przekroczenia prędkości. Poważniejsze zdarzenie, bo kwalifikowane jako przestępstwo dotyczyło zmiany wskazań licznika. Odzyskano również przywłaszczony pojazd i zatrzymano nietrzeźwego kierowcę.

Przeprowadzone działania ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa podróżujących oraz zminimalizowanie wypadków drogowych, których główną przyczyną jest nadmierna prędkość.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • miami

    Akacja przeprowadzona na DK88 bo na tej drodze obowiazjue ograniczenie proedkosci do 70km, wiec nie problem kogos złapac.Szkoda ze policja nie zajmuje sie prostszymi akcjami w stylu parkowania na skrzyzowaniu lub w obrebie skrzyzowania, no ale moze jeszcze nie wymyslono takiej akcji.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.