Wiadomości z Zabrza

Dramatyczna sytuacja w Zabrzu. 71-latka głośno wołała o pomoc!

  • Dodano: 2022-04-04 08:30, aktualizacja: 2022-04-04 09:42

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu zatrzymali 33-latka, który usiłował dokonać rozboju na 71-letniej mieszkance miasta. Zdecydowana postawa seniorki, która krzykiem zaalarmowała przechodniów, pozwoliła na udaremnienie próby kradzieży. Na pochwałę zasługuje też postawa świadków, którzy szybko przekazali informacje na numer alarmowy 112, dzięki czemu sprawca został zatrzymany, zanim zdołał się ukryć. Teraz grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

33-letni mężczyzna zatrzymany. Odpowie za usiłowanie rozboju

Do zdarzenia doszło w minioną środę o godzinie 14.00 na ulicy Henryka Sienkiewicza w Zabrzu. Do 71-letniej zabrzanki podszedł młody mężczyzna i grożąc jej pobiciem, usiłował zabrać jej torebkę. Kobieta nie dała się zastraszyć oraz zaczęła głośno wołać o pomoc. To spłoszyło napastnika.

O zdarzeniu natychmiast poinformowano policję, dzięki czemu na miejscu szybko znalazły się policyjne patrole. Po krótkich poszukiwaniach mundurowi i zatrzymali agresora, którym okazał się 33-letni mieszkaniec Zabrza. Zatrzymany był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że dwa tygodnie wcześniej mężczyzna opuścił zakład karny, gdzie przebywał również w związku z dokonaniem rozboju. 33-latek usłyszał już zarzuty.

W trakcie przesłuchania przyznał się do usiłowania rozboju

Śledczy przygotowali już wniosek do Sądu Rejonowego w Zabrzu o zastosowania wobec 33-latka środka zapobiegawczego w postaci aresztu. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.