Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Chciał otruć się gazem. Desperat usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy

  • Dodano: 2020-05-22 08:00, aktualizacja: 2020-05-22 08:17

Policjanci z I komisariatu w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który w nocy z niedzieli na poniedziałek usiłował popełnić samobójstwo, poprzez uszkodzenie instalacji gazu w swoim mieszkaniu i odkręcenie butli gazowej. Desperat usłyszał zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy.

Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia


W nocy z niedzieli na poniedziałek w jednym z bloków przy ul. Ks. Stanisława Brzózki  doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Około godz. 0:20 zabrzańscy policjanci otrzymali informację, że na klatce schodowej budynku mieszkalnego wyczuwalna jest silna woń gazu. Mundurowi przybyli na miejsce i potwierdzili zgłoszenie.

ZOBACZ NAGRANIE

Obecni na miejscu strażacy wyważyli drzwi do lokalu, z którego ulatniał się gaz. W mieszkaniu znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, który został odwieziony do szpitala. Ponadto ujawniono odkręconą butle z gazem i uszkodzoną instalację gazową. Finalnie 74-letni mężczyzna po opuszczeniu szpitala został zatrzymany i usłyszał zarzut sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie mężczyzna znajduje się pod opieką lekarzy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.