Wiadomości z Zabrza

Boisko piłkarskie w Mikulczycach już otwarte!

  • Dodano: 2020-08-03 11:30

W Zabrzu-Mikulczycach oddano w piątek do użytku nowe boisko piłkarskie. Zrealizowana przez miasto inwestycja to efekt głosowania przeprowadzonego w trakcie piątej edycji Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowy obiekt sportowy mieści się przy ul. Gabrieli Zapolskiej 43. Inicjatywę utworzenia boiska zgłosili mieszkańcy dzielnicy.

Ostatecznie zagłosowało na niego 1 710 osób

Dziś oddajemy do użytku kolejny obiekt sportowy zrealizowany z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To jedna z wielu ważnych dla zabrzan inwestycji, która wybrana została w ramach Zabrzańskiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie prowadzimy nabór wniosków do kolejnej edycji tej inicjatywy, dlatego zachęcam wszystkich do składania propozycji, na które czekamy do 20 sierpnia – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Koszt inwestycji wyniósł blisko 450 tys. zł (448 643,39 zł brutto)

W ramach tego zadania wykonano: boisko piłkarskie o wymiarach 25x50 m ze sztuczną murawą (trawa syntetyczna), które ogrodzone zostało piłkochwytem o wys. 6 m. Od strony lasu obiekt zabezpieczono także siatką stalową. W celu zrealizowania zadania konieczne było wycięcie 11 drzew, dlatego miasto dokonało nasadzenia 22 nowych drzew.

fot. UM Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.