Wiadomości z Zabrza

Blisko tragedii! Mieszkanka Zabrza potrącona na pasach w Zabrzu!

  • Dodano: 2024-03-27 09:00

Zabrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w poniedziałek przy Placu Teatralnym. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została 30-latnia mieszkanka Zabrza. Bądźmy odpowiedzialni i nie ryzykujmy swoim życiem oraz innych. Nasze błędy i zaniechania mogą niestety mieć tragiczne w skutkach konsekwencje.

Potrącenie na pasach przy Placu Teatralnym

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 19.00, na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Placu Teatralnym. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki Toyota 72-latka, nie zauważyła przechodzącej przez przejście dla pieszych 30-kobiety. Z urazem kręgosłupa, bioder i ogólnymi obrażeniami trafiła do zabrzańskiego szpitala. Na miejscu pracowali policjanci zabrzańskiej drogówki.

Policja apeluje o rozwagę

Mundurowi apelują o rozwagę, rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów drogowych! Trudne warunki drogowe, słaba widoczność, śliskie nawierzchnie, ale również ignorancja przepisów prawa ze strony uczestników ruchu drogowego zarówno zmotoryzowanych, jak i pieszych często prowadzi do tragedii. Kierując pojazdem, zwolnijmy w rejonie przejść dla pieszych, skrzyżowań czy przystanków komunikacyjnych. Będąc pieszymi, pamiętajmy o stosowaniu się do sygnalizatorów świetlnych, a korzystając z przejścia dla pieszych, upewnijmy się, że kierujący pojazdem zatrzyma swój pojazd. Jako piesi i rowerzyści pamiętajmy o stosowaniu odblasków, które znacząco poprawiają możliwość zobaczenia nas na drodze przez kierujących pojazdami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również