Wiadomości z Zabrza

Bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży

  • Dodano: 2021-02-19 08:15, aktualizacja: 2021-02-18 06:48

Trwa rejestracja na Monsteriadę „Koduj z Gigantami”– ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Dla uczestników z całego kraju przygotowano ponad 2500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia online. Patronami honorowymi wydarzenia są włodarze miast, w tym również prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Warsztaty umożliwiają  poznanie podstaw programowania m.in. w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom.

Zaplanowano również innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode, które łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom – poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry.

Na warsztatach, przy pomocy internetowego środowiska Glitch, uczestnicy samodzielnie stworzą własną stronę internetową, którą będą mogli udostępniać w Internecie.

Zajęcia warsztatowe mają na celu także wprowadzenie uczestników w środowisko Visual Studio i poznanie języka programowania C# i jego zastosowania w tworzeniu gier aplikacji. 

„Koduj z Gigantami” to także konkurs programowania dla uczestników zajęć, w którym wygrać można atrakcyjne nagrody. Każdy uczeń warsztatów stacjonarnych i online otrzyma upominek niespodziankę.

W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym ich kreatywność. Od 2017 roku z sukcesem zostało zorganizowanych siedem edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju – mówi Dawid Leśniakiewicz, prezes szkoły „Giganci Programowania”.

Celem akcji „Koduj z Gigantami” jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+. 

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.