Wiadomości z Zabrza

Aplikacja "Zabrze w Sercu Śląska" doceniona w konkursie "Skrzydła IT w Administracji"

  • Dodano: 2022-05-09 07:30, aktualizacja: 2022-05-09 07:44

Miasto Zabrze zostało laureatem VIII edycji konkursu „Skrzydła IT w Administracji”. Kapituła doceniła przygotowaną  aplikację „Zabrze w Sercu Śląska”. Wyróżnienia te przyznawane są za wznoszenie polskiej e-administracji na najwyższy poziom.

Konkurs "Skrzydła IT w Administracji"

Celem konkursu jest wyróżnienie instytucji, które poprzez wdrożone projekty informatyczne ułatwiły dostęp do usług publicznych lub poprawiły jakość obsługi i komunikację na linii urząd – obywatel, co pozytywnie wpłynęło na wizerunek polskiej e-administracji oraz promocja projektów, które pod względem sposobu realizacji i osiągniętych wymiernych korzyści mogą stanowić wzór do naśladowania.

„Skrzydła IT w Administracji” przyznawane są w pięciu kategoriach: e-administracja, e-kultura i e-edukacja, e-usługi dla obywatela, oprogramowanie do obsługi urzędu oraz narzędzia do komunikacji z obywatelami.

Miasto Zabrze zostało laureatem VIII edycji konkursu „Skrzydła IT w Administracji” w ostatniej z w/w kategorii. Doceniono tu projekty, których celem jest usprawnienie kontaktu z obywatelami (mieszkańcami miasta, turystami) oraz realizowanie idei społeczeństwa obywatelskiego (zwiększanie zaangażowania) z wykorzystaniem nowoczesnych form i technik komunikacji.

Aplikacja mobilna „Zabrze w sercu Śląska” to bezpłatny przewodnik dla turystów i mieszkańców poszukujących informacji o mieście, w szczególności o jego ofercie turystycznej, kulturalnej, ciekawych miejscach i wydarzeniach.

Znajdziemy tu zarówno informacje praktyczne m.in. o parkingach, szpitalach, aptekach, urzędach, instytucjach czy transporcie publicznym, jak i podstawowe informacje o wielu miejscach, w tym takich jak: zabytki, restauracje, baza noclegowa, parki i fontanny czy też koła i stowarzyszenia dla seniorów. Aplikacja „Zabrze w sercu Śląska” to kopalnia wiedzy o naszym mieście.

W bogatej bazie gastronomicznej i noclegowej zarówno turysta, jak i mieszkaniec znajdą coś dla siebie, a baza obiektów sportowych i rekreacyjnych zachęci do aktywnego spędzania czasu wolnego. Ułatwieniem są również specjalne zakładki dla dzieci i seniorów.

W aplikacji znajdziemy także atrakcyjne trasy turystyczne, piesze i samochodowe – śladami architektury modernistycznej i zabytków techniki.

Prócz tych funkcjonalności aplikacja pełni funkcję najbardziej aktualnego w mieście kalendarza imprez sportowych, rekreacyjnych, kulturalnych. Intuicyjny interfejs pozwala szybko znaleźć interesujące nas informacje, a dzięki lokalizacji GPS użytkownik z łatwością namierzy wybrane obiekty i wydarzenia.

Aplikacja została przygotowana zarówno pod system Android, jak i iOS i już można ją pobrać ze sklepu:

Aplikacja "Zabrze w Sercu Śląska" doceniona w konkursie "Skrzydła IT w Administracji"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również