Wiadomości z Zabrza

55-latek znęcał się nad rodzicami. Policja zastosowała wobec niego dozór

  • Dodano: 2022-04-01 07:30, aktualizacja: 2022-04-01 08:00

Na wniosek śledczych z Komisariatu I Policji w Zabrzu prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 55-letniego mężczyzny, który od grudnia 2021 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad 88-letnim ojcem i 87-letnią matką.

Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, jednak w tym wypadku sprawca będzie odpowiadał w warunkach recydywy, przez co kara może zostać zwiększona.

Znęcanie nad rodzicami trwało od 26 grudnia ubiegłego roku, kiedy 55-latek wrócił do domu z zakładu karnego, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności.

Za kratki trafił również za znęcanie się nad rodzicami

Okres, który spędził w zakładzie karnym, nie zmienił jego podejścia do rodziców. Po powrocie z odsiadki 55-letni mieszkaniec Zabrza, wrócił do starych nawyków i używania przemocy wobec ojca i matki. Wszczynał z nimi awantury, szarpał ich za ubrania, popychał i groził użyciem siły. Oprócz przemocy fizycznej podejrzany znęcał się psychicznie nad ojcem i matką. Kilka dni temu seniorzy nie widząc szans na poprawę zachowania syna, zwrócili się o pomoc do policjantów. 55-letni mężczyzna jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad rodziną. Ponadto, zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Gosia

    Wspolczuje staruszkom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.