Wiadomości z Zabrza

35 mln rządowego dofinansowania dla Zabrza

  • Dodano: 2021-10-26 13:00

Zabrze otrzyma 35 milionów złotych dofinansowania w ramach Programu Inwestycji Strategicznych Nowego Ładu. Dofinansowanie przeznaczone jest na przedłużenie al. Korfantego, rewitalizację Parku Poległych Bohaterów i budowę wodnego placu zabaw.

W poniedziałek 25 października ogłoszono pełną listę samorządowych projektów, które w województwie śląskim otrzymają dofinansowanie w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład. Ponad 2,1 mld zł trafi do samorządów w naszym województwie. Miastu Zabrze przyznano łącznie 35 milionów złotych bezzwrotnego dofinansowania. 

Jakie inwestycje dostały dofinansowanie?

30 milionów złotych dofinansowania przeznaczone jest na budowę przedłużenia Alei Korfantego na odcinku od ulicy Heweliusza do ulicy Tarnopolskiej. Inwestycja ta ma służyć skomunikowaniu i odciążeniu centrum miasta jak również udrożnieniu na kierunku północ-południe.

Pozostałe 5 milionów przyznane zostało na rewitalizację obszarów miejskich - Parku Poległych Bohaterów oraz budowę wodnego placu zabaw na osiedlu Janek.

– Cieszę się, że możemy realizować dla mieszkańców Zabrze kolejne ważne inwestycje – komentuje Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik.

Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji publicznych realizowanych przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. To Program, który jest zbudowany wokół głównych założeń Polskiego Ładu. Program obejmuje 35 obszarów gospodarki. W pierwszym naborze priorytetami będą m.in. inwestycje w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła na zeroemisyjne, czy w gospodarowanie odpadami, a także inwestycje społeczne tj. żłobki, przedszkola czy ścieżki rowerowe.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.