Wiadomości z Zabrza

30-letni zabrzanin brutalnie pobił i okradł mieszkańca Pyskowic!

  • Dodano: 2023-08-02 11:30

W miniony weekend policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Pyskowicach zatrzymali 30-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 54-letnim mieszkańcu Pyskowic. Zabrzanin na przystanku autobusowym brutalnie pobił pokrzywdzonego do nieprzytomności i okradł go. Szybko został zatrzymany przez policjantów, którzy mieli jego rysopis. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Grozi mu 12 lat więzienia. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do rozboju doszło w niedzielne popołudnie

Oczekujący na autobus 54-letni mieszkaniec Pyskowic został brutalnie zaatakowany przez nieznajomą mu osobę. Agresor, używając siły fizycznej i zadając uderzenia, pobił i okradł pokrzywdzonego, który stracił przytomność. Pomocy medycznej udzieliła mu załoga pogotowia. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili rysopis napastnika i natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Już chwilę później 30-latek został przez nich zatrzymany. Stróże prawa odzyskali mienie, które ukradł. Telefonu, portfela i gotówki powróciło do pokrzywdzonego.

Okazało się, że zatrzymany mieszkaniec Zabrza ma bogatą przeszłość kryminalną. Wcześniej był karany między innymi za kradzieże z włamaniem, paserstwo czy posiadanie środków odurzających. We wtorek prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd już przychylił się do złożonego wniosku i mężczyzna na rozprawę poczeka w areszcie. Sprawcy rozboju zgodnie z przepisami prawa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również