Wiadomości z Zabrza

Z nudów podpalał śmietniki. Teraz odpowie za zniszczenie mienia

  • Dodano: 2021-05-24 08:30, aktualizacja: 2021-05-24 08:45

Kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat grozi 50-latkowi, który 28 marca br. w przy ulicy Floriana, podpalił kontener na odpady. Mężczyzna po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że gdy wypije alkohol, to sam nie wie, co robi, a śmietniki podpalił z nudów. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i dochodzeniowej policjanci z Komisariatu I Policji w Zabrzu ustalili sprawcę popalanie kontenerów na odpady przy ulicy Floriana 9a, 9b, i 20, które miało miejsce w dniu 26 marca 2021 r.

Podpalił kontenery z nudów

Jak się okazało zatrzymany przez policjantów 50-letni mieszkaniec Zabrza, który na  co dzień nie pracuje i utrzymuje się ze zbieractwa, kontenery podpali z nudów. Jak tłumaczył policjantom, był pijany i podpalenie śmietników wydało mu się zabawne. Wskutek jego bezmyślnego zachowania spłonęły dwa kontenery na odpady, a wartość strat wyniosła ponad 2 tysięcy złotych. Na szczęście w tym przypadku ogień nie rozprzestrzenił się. Kilka dni temu śledczy skierowali akt oskarżenia przeciwko 50-latkowi.    

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również