Wiadomości z Zabrza

Górnik Zabrze od sierpnia nie wygrał żadnego ligowego meczu! Co dalej z trójkolorowymi?

  • Dodano: 2019-12-02 12:30

Fatalnie przedstawia się jesienna runda ligowych spotkań w wykonaniu Górnika Zabrze. Po siedemnastu kolejkach trójkolorowi plasują się na 12 miejscu, mając na koncie 8 remisów, 6 porażek i jedynie 3 zwycięstwa. Ostatni wygrany mecz ligowy górnicy rozegrali 25 sierpnia z Koroną Kielce - od tego czasu minęło już przeszło trzy miesiące.

Mecz z Zagłębiem Lublin był bodaj najgorszym meczem Górnika w tym sezonie

Piątkowy mecz z Zagłębiem Lublin był chyba najgorszym spotkaniem Górnika w tym sezonie. Chociaż zabrzanie na boisku przebiegli łącznie nawet więcej kilometrów niż gospodarze, to ich gra byłą niespójna, pełna błędów i niezdarnie konstruowanych akcji, a w stronę przeciwnej bramki padł tylko jeden strzał. Z Lublina zatem wrócili na tarczy, bez punktów, które tak bardzo są teraz potrzebne, bo 12 miejsce w tabeli i zaledwie 15 punktów na koncie to bardzo zły prognostyk na przyszłość.

Drużyna, która po sezonie 2018/2019 pozbyła się kilku swoich piłkarskich filarów, przy okazji ostatnich transferów wcieliła w swoje szeregi sporo świeżej krwi, trudno tutaj jednak mówić o jakimkolwiek wzmocnieniu. Brakuje przecież Żurkowskiego, brakuje Gwilia, a Bainović, Manneh, Kudła, Bochniewicz i inni nowi zawodnicy póki co wciąż się chyba docierają. Trener Marcin Brosz, któremu trudno odmówić talentu i zaangażowania, na razie nie jest w stanie spoić drużyny na nowo i sprawić, że Górnik Zabrze znów będzie dobrze naoliwioną, sprawnie działającą piłkarską maszyną.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Torcida Ruda Śl.

    to nie BROSZ potrzebuje GÓRNIKA ZABRZE- ino GÓRNIK ZABRZE potrzebuje BROSZA. Trener ten jest bardzo profesjonalnym couchem i trudno mu odmówić talentu. Ale z pustego - nawet Salamon nie naleje. Potrzeba konkretnych wzmocnień do ataku i pomocy. Nie da się grać 1 napastnikiem- to anachronizm- w ten sposób meczów się nie wygrywa. Poniżej oczekiwań grają: Kopacz, Matuszek, Zapolnik, Baidoo, Sekulić, Bainović.Bauza Dopiero co- mam nadzieje- do formy wraca Angulo i Jmenez- trener za mało stawia na Ściślaka. Erik Janża- to obecnie najlepszy zawodnik Górnika- ale on pracuje na boisku, jako rozgrywający- bo obrońca z niego żaden- i czas zmienić mu rolę w drużynie. Wiśniewski - gra ostatnio w kratkę- słowem- dużo do roboty i wymiany- potrzebne takie na miarę Gwilii czy choćby Kurzawy- drużyna gra obecnie najsłabszą piłkę w ekstraklasie- nawet Wisłą Kraków- ostatnia w tabeli- prezentuje się o wiele lepiej i perspektywicznie. Górnik to w tej chwili kandydat nr 1 do spadku.

  • KramKam

    Jasna sprawa. Może w końcu coś zaskoczy, bo na razie jest słabo.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.