Wiadomości z Zabrza

Górnik Zabrze od sierpnia nie wygrał żadnego ligowego meczu! Co dalej z trójkolorowymi?

  • Dodano: 2019-12-02 12:30

Fatalnie przedstawia się jesienna runda ligowych spotkań w wykonaniu Górnika Zabrze. Po siedemnastu kolejkach trójkolorowi plasują się na 12 miejscu, mając na koncie 8 remisów, 6 porażek i jedynie 3 zwycięstwa. Ostatni wygrany mecz ligowy górnicy rozegrali 25 sierpnia z Koroną Kielce - od tego czasu minęło już przeszło trzy miesiące.

Mecz z Zagłębiem Lublin był bodaj najgorszym meczem Górnika w tym sezonie

Piątkowy mecz z Zagłębiem Lublin był chyba najgorszym spotkaniem Górnika w tym sezonie. Chociaż zabrzanie na boisku przebiegli łącznie nawet więcej kilometrów niż gospodarze, to ich gra byłą niespójna, pełna błędów i niezdarnie konstruowanych akcji, a w stronę przeciwnej bramki padł tylko jeden strzał. Z Lublina zatem wrócili na tarczy, bez punktów, które tak bardzo są teraz potrzebne, bo 12 miejsce w tabeli i zaledwie 15 punktów na koncie to bardzo zły prognostyk na przyszłość.

Drużyna, która po sezonie 2018/2019 pozbyła się kilku swoich piłkarskich filarów, przy okazji ostatnich transferów wcieliła w swoje szeregi sporo świeżej krwi, trudno tutaj jednak mówić o jakimkolwiek wzmocnieniu. Brakuje przecież Żurkowskiego, brakuje Gwilia, a Bainović, Manneh, Kudła, Bochniewicz i inni nowi zawodnicy póki co wciąż się chyba docierają. Trener Marcin Brosz, któremu trudno odmówić talentu i zaangażowania, na razie nie jest w stanie spoić drużyny na nowo i sprawić, że Górnik Zabrze znów będzie dobrze naoliwioną, sprawnie działającą piłkarską maszyną.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Torcida Ruda Śl.

    to nie BROSZ potrzebuje GÓRNIKA ZABRZE- ino GÓRNIK ZABRZE potrzebuje BROSZA. Trener ten jest bardzo profesjonalnym couchem i trudno mu odmówić talentu. Ale z pustego - nawet Salamon nie naleje. Potrzeba konkretnych wzmocnień do ataku i pomocy. Nie da się grać 1 napastnikiem- to anachronizm- w ten sposób meczów się nie wygrywa. Poniżej oczekiwań grają: Kopacz, Matuszek, Zapolnik, Baidoo, Sekulić, Bainović.Bauza Dopiero co- mam nadzieje- do formy wraca Angulo i Jmenez- trener za mało stawia na Ściślaka. Erik Janża- to obecnie najlepszy zawodnik Górnika- ale on pracuje na boisku, jako rozgrywający- bo obrońca z niego żaden- i czas zmienić mu rolę w drużynie. Wiśniewski - gra ostatnio w kratkę- słowem- dużo do roboty i wymiany- potrzebne takie na miarę Gwilii czy choćby Kurzawy- drużyna gra obecnie najsłabszą piłkę w ekstraklasie- nawet Wisłą Kraków- ostatnia w tabeli- prezentuje się o wiele lepiej i perspektywicznie. Górnik to w tej chwili kandydat nr 1 do spadku.

  • KramKam

    Jasna sprawa. Może w końcu coś zaskoczy, bo na razie jest słabo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również