Wiadomości z Zabrza

Zabrzańscy policjanci w ciągu zaledwie tygodnia zatrzymali 18 poszukiwanych

  • Dodano: 2019-10-23 09:45

Zabrzańscy mundurowi w ciągu ostatniego tygodnia zatrzymali aż 18 osób poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

W tym 3 osoby poszukiwane listami gończymi oraz 3 nieletnich, którzy uciekli z ośrodków wychowawczych. Wśród zatrzymanych były też osoby, wobec których za popełnione przestępstwa orzeczono prawomocne wyroki pozbawienia wolności.


Zabrzańscy policjanci na co dzień realizujący swoje obowiązki skrupulatnie podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się.

Gdy do zabrzańskiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. W ciągu ostatniego tygodnia zabrzańscy policjanci zatrzymali 18 osób poszukiwanych, które ukrywały się przed wymiarem sprawiedliwości. Byli to w większości mężczyźni w wieku 19 - 49 lat.

Wśród zatrzymanych są też nieletni w wieku 15 - 17 lat, którzy uciekli z Ośrodków Wychowawczych. Nieletnie osoby po zatrzymaniu zostały przewiezione do placówek i przekazane pod opiekę wychowawców. Pięciu z zatrzymanych było poszukiwanych na podstawie ustalenia miejsca pobytu, sześciu na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego lub Aresztu Śledczego. Kolejnych trzech, to wspomniani nieletni, uciekinierzy z ośrodków wychowawczych. Jeden mężczyzna został doprowadzony do zamkniętego zakładu psychiatrycznego. Za trzema osobami wystawione były listy gończe. Oprócz mężczyzn w niechlubnej statystyce znalazła się także jedna 62-letnia kobieta.

Jeden z poszukiwanych, 21-letni mieszkaniec Rudy Ślaskiej został zatrzymany, gdy kierował swoim volkswagenem, mając orzeczone trzy zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. W trakcie sprawdzenia go w policyjnych bazach danych okazało się, że ma również do odbycia karę 60 dni pozbawienia wolności. Poszukiwany listem gończym 51-latek wpadł przez skrupulatność policjantów, którzy interweniując na miejscu kradzieży, sprawdzali dane wszystkich obecnych świadków. Często właśnie w takich okolicznościach dochodzi do zatrzymania osób poszukiwanych. Jest to efekt sumiennie wykonywanej pracy, podczas kontroli drogowej, czy przeprowadzanej interwencji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.