Wiadomości z Zabrza

Chciał dać policjantom 1500 złotych łapówki

  • Dodano: 2023-01-17 08:00, aktualizacja: 2023-01-17 08:11

Nawet 8 lat w więzieniu grozi 24-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego, którego w czwartek zatrzymali zabrzańscy policjanci z zespołu wywiadowczego. Mężczyzna miał przy sobie amunicje bez wymaganego zezwolenia, a za odstąpienie policjantów od czynności zaproponował 1500 złotych łapówki.

W samochodzie 24-latka znaleziono amunicję do broni myśliwskiej 

Samochód marki ford musiał wzbudzić zainteresowanie policjantów z zespołu wywiadowców zabrzańskiej komendy, którzy w czwartek patrolowali ulice Tarnogórską. Postanowili skontrolować kierowcę i przyjrzeć się samochodowi. 24-letnI kierowca od początku kontroli był zmieszany i zdenerwowany, co było już oznaką, że musi być uważnie sprawdzony.

W trakcie kontroli policjanci znaleźli w samochodzie amunicję do broni myśliwskiej, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. 24-latek zaproponował policjantom polubowne załatwienie sporawy. Następnie wprost namawiał ich do przyjęcia łapówki w kwocie 1500 zł w zamian za wypuszczenie go i zapomnienie o sprawie.

Na nieszczęście dla niego policjanci nie dość, że nie ulegli pokusie, to jeszcze poinformowali go, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo poprzez obietnicę wręczenia łapówki. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również