Wiadomości z Zabrza

Rajd "Śmiercioodpornych"

  • Dodano: 2017-04-28 07:45, aktualizacja: 2017-04-27 16:00

Zabrze miłośnikami motoryzacji stoi. Po raz kolejny na ulicach naszego miasta odbędzie się rajd turystyczny. Tym razem 1 maja Zabrze opanują fani jednośladów.

Za organizację imprezy odpowiada Stowarzyszenie Śmiercioodporni, które o godz. 11.00 na pl. Warszawskim zainauguruje imprezę Rajd „Śmiercioodpornych” 2017.

Rajd otwarty jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W  szranki na równi stanąć mogą kierowcy skuterów, maksiskuterów i wszelkiej maści motocykli.

Na czym impreza będzie polegać? Będzie to jedna z odmian rajdu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Mimo tego będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać trzeba będzie w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza dotycząca techniki jazdy, ale również mechaniki, pierwszej pomocy, przepisów czy… survivalu.

Rajd "Śmiercioodpornych"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.