Wiadomości z Zabrza

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Zabrza [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-01-06 17:15

Dziś obchodzimy święto Objawienia Pańskiego, które jest także nazywane świętem Trzech Króli. Z tej okazji mieszkańcy Zabrza wzięli udział w tradycyjnym, wyjątkowo barwnym orszaku.

Orszak Trzech Króli 2024 w Zabrzu

W sobotę 6 stycznia z okazji święta Objawienia Pańskiego ulicami Zabrza przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli. Uczestnicy wydarzenia zostali podzieleni na trzy grupy (strumienie): czerwoną, żółtą i niebieską. Każda z nich wyruszyła o godzinie 14:00 z innego miejsca w Zabrzu. Grupa czerwona rozpoczęła orszak pod kościołem pw. św. Kamila, grupa żółta pod Halą "Pogoń", a grupa niebieska pod kościołem pw. św. Józefa. Każdy strumień symbolizował jednego z trzech króli wybrany kontynent. Kolor czerwony to strumień europejski, kolor niebieski – afrykański, a kolor żółty – azjatycki. Tym razem wydarzeniu towarzyszyło hasło „W jasełkach leży!”.

Organizowany w Zabrzu Orszak Trzech Króli co roku cieszy się ogromną popularnością. Tak też było w tym roku. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wielu zabrzan zgromadziło się w trzech różnych miejscach, aby dotrzeć z wybranym nurtem pod kościół św. Anny, gdzie na zakończenie wydarzenia trzej królowie przekazali w stajence małemu Jezusowi symboliczne dary - mirrę, złoto i kadzidło.

Zobaczcie w naszej galerii fotorelację z tegorocznego Orszaku Trzech Króli!

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Zabrza [ZDJĘCIA] / fot. UM Zabrze

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również