Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2017-10-20 17:00

  • ZSO nr 14

Impreza już się odbyła.

Japończycy w Zabrzu

VIII Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Zabrzu już czwarty rok proponuje swoim uczniom naukę języka japońskiego jako drugiego, obowiązkowego języka obcego w liceum.

Ta niecodzienna oferta każdego roku przyciąga do szkoły młodzież szczególnie zainteresowaną kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni. Od września szkoła daje uczniom kolejną nadzwyczajną możliwość. Przy współpracy z Urzędem Miasta Zabrze zaproszono do szkoły wolontariuszy – Pan Kimiaki Tonogawa wraz z małżonką Ikumi będą obecni w życiu szkoły aż do czerwca. W ramach wolontariatu Państwo Tonogawa prowadzą z uczniami zajęcia z kaligrafii, kultury oraz języka japońskiego. Nie tylko uczniowie szkoły mogą poznać bliżej Japonię. Co miesiąc na terenie szkoły będą odbywać się ‘Japońskie Piątki’. W ramach tych popołudniowych spotkań goście będą przybliżać kolejne zagadnienia nieodzownie związane z ich ojczyzną. Najbliższe spotkanie odbędzie się już 20 października o godz. 17.00. Na dobry początek Państwo Tonogawa opowiedzą o różnicach pomiędzy Polską i Japonią jakie zauważyli podczas pobytu. Wszyscy zainteresowani mogą zgłosić chęć udziału w spotkaniu (do 18 października) poprzez e-mail: japonia.zso14@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać swoje imię i nazwisko oraz zostawić numer kontaktowy (na wszelki wypadek). Niestety ilość miejsc jest ograniczona, nie warto zwlekać ze zgłoszeniem do ostatniej chwili.


W związku z rosnącym zainteresowaniem, istnieje również możliwość stworzenia na terenie szkoły zajęć z języka japońskiego dla osób dorosłych. Ewentualne pytania również można kierować na wskazany wyżej adres e-mail.

Japończycy w Zabrzu
  • 2017-10-20 17:00

  • ZSO nr 14

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.