Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2016-08-27 16:30

  • Na parkingu przy Arenie Zabrze

Impreza już się odbyła.

6. Zabrzańskie Klasyki Nocą

6. Zabrzańskie Klasyki Nocą

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji na zakończenie sezonu letniego zaprasza na szóstą edycję Zabrzańskie Klasyki Nocą. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia. Tym razem parada zabytkowych samochodów wyruszy z parkingu przy Arenie Zabrze.

Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia.

Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 16.30 na parkingu przy Arenie Zabrze. O godz. 17.30 z parkingu ruszy parada zabytkowych pojazdów, która przemierzy ulice: Roosevelta-Monte Cassino-Wolności (w kierunku zachodnim)-Stalmacha-Bytomska-Kasprowicza-Hagera-Tarnopolska-Chopina-Moniuszki-Mikulczycka-Gdańska-Korfantego- de Gaulle’a-Roosevelta-Piłsudskiego (wjazd na ul. Olimpijską).

Na stadionie na uczestników czeka będzie szereg atrakcji, w tym m.in.: kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz, przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowie Ratunkowe Eskulap.

Choć to nie jest ostatnia impreza organizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, traktujemy ją jako zakończenie sezonu letniego. I dlatego tym bardziej zapraszamy. Rzecz jasna na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej. Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolnów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty – zachęcają organizatorzy.

Zgodnie z tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą, podczas imprezy odbędzie się też zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za pośrednictwem czlonków stowarzyszenia zwierzakom będzie można przekazać m.in.: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem). Przydadzą się również obroże, szelki i smycze.

6. Zabrzańskie Klasyki Nocą
  • 2016-08-27 16:30

  • Na parkingu przy Arenie Zabrze

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.