Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Dokąd wyjechać na zagraniczny urlop jesienią?

 • Dodano: 2017-09-11 16:30

Jesień to bardzo dobry czas na podróżowanie. W naszym kraju robi się szaro i chłodno, można więc nieco odwlec ten moment zetknięcia się z zimnem i wyjechać gdzieś, gdzie nadal jest jeszcze ładna pogoda. To również czas, gdy po sezonie, wiele wycieczek można kupić w niższej cenie. Noclegi w hotelach są tańsze, a i uliczki nie są tak przepełnione turystami.

W zasadzie nie ma jednego ciekawego kierunku na jesienny wyjazd. Wszystko zależy od tego, jakie indywidualne upodobania mają podróżujący. Jeżeli jest to zamiłowanie do ciepłych krajów, to oczywiście południe i kraje, które lata jeszcze nie pożegnały lub nie pożegnają go jeszcze prędko.

Miłośnicy chłodniejszych klimatów będą się doskonale czuli w Skandynawii i na północy Europy. Tam pogoda może nie rozpieszcza słońcem, nie pali i nie przypieka, ale za to można zwiedzić naprawdę interesujące miejsca i zobaczyć wspaniałe krajobrazy.

Z biurem podróży czy samemu

To, jaką wycieczkę wybrać również jest kwestią bardzo indywidualną. Niektórzy bowiem nie wyobrażają sobie podróżowania w sposób zorganizowany, w grupie, na czas. Inni zaś nie lubią samodzielnego organizowania. Wolą zapłacić i przyjść „na gotowe”. Właśnie dlatego decyzją o tym, czy wybrać wycieczkę z biura podróży czy własną powinna być podyktowana indywidualnymi potrzebami.

Biuro podróży z pewnością wymaga znacznie mniej organizacji i przygotowań. Wystarczy wybrać odpowiedni kierunek, wybrać termin wycieczki, wpłacić pieniądze i spakować walizkę. Nic więcej nie potrzeba. Pozostaje czekać na termin wyjazdu.

Samodzielnie organizując taką wyprawę, uda się trochę zaoszczędzić, ale trzeba zarezerwować lot w obie strony, noclegi i zadbać o wyżywienie na miejscu. Warto pamiętać, że wszystkie dodatkowe wejścia, zwiedzanie czy trasy przejść należy sobie zorganizować i opłacić na własną rękę.

Dobrana polisa turystyczna

Podstawą do takiego wyjazdu będzie także odpowiednia polisa ubezpieczeniowa. Niezależnie od tego, jaki kierunek będzie wybrany, dobra polisa powinna towarzyszyć podróżnym  uwzględniać dodatki związane z wykonywaną aktywnością.

Każdy pobyt w szpitalu za granicą, każde zagraniczne leczenie wiąże się z koniecznością poniesienia opłaty. Leczenie bezpłatne przysługuje jedynie osobom, które opłacają państwowe ubezpieczenie na terenie danego kraju. Jeżeli jest się turystą, opieka zdrowotna jest niestety płatna.

W tym zakresie ważne też, by wybrane ubezpieczenie było naprawdę dopasowane do potrzeb. Można znaleźć takie ubezpieczenia turystyczne na www.ubezpieczeniaonline.pl. Wystarczy podać kluczowe informacje, jak termin wyjazdu, czas pobytu i kierunek i system podpowie, które polisy warto na tę okazję wybrać. Warto pamiętać, że ubezpieczenie na wakacje za granicą z www.ubezpieczeniaonline.pl to sposób na to, by jednocześnie znaleźć ubezpieczenie, które jest i dobre i tanie. Jeżeli jednak do wyboru są dwie dobre polisy, to w tej sytuacji kierowanie się ceną jest jak najbardziej uzasadnione.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Wiola

  W sierpniu byłam nad morzem, a jesienią zawsze jeździmy z rodzinką w góry. Tym razem zmieniliśmy miejscówkę i zamiast do Zakopanego jedziemy do Krynicy Zdrój. Udało nam się wynająć 7 osobowy apartament w Halna residence, więc wszyscy się pomieścimy w jednym domku.

 • Dawid S.

  Według mnie piękną jesień warto spędzić w Polsce, ponieważ nie brakuje tutaj miejsc, które zapewniają wypoczynek na naprawdę całkiem wysokim poziomie. Ja co roku odwiedzam różne miejsca i w tym roku wybieram się do Zajazdu Jurajskiego niedaleko Zawiercia. Podobno Jura Krakowsko Częstochowska prezentuje się pięknie jesienią. Nie mogę się już doczekać wyjazdu ;). Za granicę tez może gdzieś pojadę, ale to dopiero w zimie. ;)

 • stella

  wolę rezerwować noclegi samodzielnie, wychodzi dużo taniej, zazwyczaj korzystam z bookapartu albo airbnb

 • irma

  Ja też najczęściej sama rezerwuję, z Bookapartu czasem korzystam. Generalnie wolę sama ogarniać sobie wakacje ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.