Wiadomości z Zabrza

W zależności od przeznaczenia. Klasyfikacja włazów kanałowych – na czym polega?

  • Dodano: 2022-07-11 15:30

Żeliwne włazy kanałowe to wynalazek, dzięki któremu nie należy martwić się przede wszystkim o to, że na drodze pojawi się jedna wielka deszczowa kałuża, stanowiąca utrudnienie w ruchu i narażająca przypadkowych przechodniów na zostanie ochlapanymi mętną wodą z mieszankami kurzu. W zależności od nawierzchni i natężenia ruchu, włazy podzielić można na cztery klasy, od A do D. Klasa A jest najlżejsza; przeznaczona do powierzchni, na których odbywa się ruch rowerzystów i pieszych. Grupa B stosowana jest przede wszystkim na drogach i obszarach przeznaczonych do użytku pieszych, a także na parkingach samochodowych (chodzi tu oczywiście o parkingi osobówek). Klasy C i D obejmują szeroko pojęte drogi i parkingi dla zmotoryzowanych pojazdów o różnych wagach i wielkościach.

Charakterystyka włazów kanałowych. Czym cechują się przysłowiowe „studzienki”?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę fakt, że włazy żeliwne cechują się sporą wagą – od 60 kg do nawet 90 kg! Oczywiście istnieją również lżejsze wersje, jednak te są najpopularniejsze – wiąże się to przede wszystkim z pewniejszą konstrukcją, która dodatkowo nie jest szczególnie skomplikowana. Pokrywy żeliwne cechują się wysoką wydajnością, przez co mamy pewność, że inwestujemy w przedmiot, który posłuży nam przez wiele lat – włazy tego typu są wysoce odporne na korozję wgłębną. Dodatkowo znakomicie spełniają swoją funkcję, bez potrzeby stosowania dodatkowych elementów zabezpieczających, jakimi są na przykład specjalne zatrzaski. Jeżeli stosujemy więc włazy żeliwne w obrębach jezdni, możemy być pewni, że wokół nich nie powstaną żadne mikropęknięcia – nie należy się również martwić jakimikolwiek odkształceniami; włazy żeliwne lepiej i równomierniej odprowadzają ciepło do nawierzchni, dzięki czemu zapobiegają wcześniej wymienionym wpadkom. Z tego względu włazy żeliwne cechują się stale rosnącą popularnością. Są one również estetyczne – nie trzeba martwić się, że w jakikolwiek sposób zostanie zniszczona kompozycja całej przestrzeni. Aktualnie włazy są przecież nieodłącznym elementem jakichkolwiek projektów, a dostępność modeli jest na tyle szeroka, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie; występują one w rozmaitej kolorystyce i z pewnością zadowolą oko nawet najwybredniejszym!

Gdzie zaopatrzyć się we włazy doskonałej jakości? Tylko u sprawdzonych producentów!

Jeżeli jesteś właścicielem terenu, który chcesz koniecznie zagospodarować w kwestii użytkowej, powinieneś pomyśleć o zapobiegnięciu pojawienia się ewentualnego jeziora na samym środku placu. Z tego względu warto przypatrzyć się ofertami, którymi ogłaszają się przeróżne sklepy. Wśród całej masy włazów, nie tylko powinno się skupić na samym modelu, ale także od kogo kupuje się podany sprzęt. Eksperci i rozmaici fachowcy masowo powtarzają, aby przede wszystkim ufać sprawdzonym producentom i dystrybutorom tego typu przedmiotów – w końcu tyle słyszy się o wypadkach spowodowanych osuniętym bądź pękniętym włazem. Właśnie dlatego należy udać się ze swoją potrzebą zakupu do prawdziwych znawców sprzętów tego typu. Jedną z firm, która posiada w swoim asortymencie włazy żeliwne najwyższej jakości jest Vodaland. Na stronie www.vodaland.pl można zobaczyć ich produkty, ale również uzyskać wskazówki odnośnie między innymi włazów. Przydać się to może podczas późniejszego montażu czy dbania o zakupione włazy. W końcu taka inwestycja jest na kilka lat!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.